Üflemeli Çalgı Kursları

ÜFLEMELİ ENSTRUMANLAR
Sende çalabilirsin...

Flüt Kursu

Flüt, baş, gövde ve kuyruk olmak üzere üç metal bölümden oluşan üflemeli bir çalgıdır. Yan tutularak çalınmasından dolayı ülkemizde “yan flüt” olarak bilinir. Ses genişliği üç oktav kadar olan flüt klasik müzik enstrümanıdır. Flüt derslerimiz özel ders olarak yapılır. Haftada en az iki derstir (bir tanesi solfej dersi). Flüt dersi alan öğrencilerimiz M.E.B.’in belirlediği ders saati sayısını (528 saat) doldurduklarında kurs bitirme sınavı yapılır. Başarılı olan öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olarak M.E.B. onaylı “Usta Öğretici” sertifikası alırlar.

Saksafon Kursu

Saksafon, kamış vasıtasıyla çalınan metal gövdeye sahip olan üflemeli bir çalgıdır. Saksafonun üzerinde 12 delik ve tuş bulunur. Ses genişliği 2,5 oktav olan saksafonun soprano, alto ve tenor olmak üzere üç farklı türü vardır. Saksafon dersleri özel ders olarak yapılır.

Klarnet Kursu

Klarnet kamış ile çalınan, ağaç gövdeye ve metal perdelere sahip olan üflemeli bir çalgıdır. Klarnet, klasik müzikte önemli bir yere sahip olmasının yanında Türk müziğinde de kullanılmaktadır. Klarnet dersleri özel ders olarak verilir.

Ney Kursu

Ney, kargı adı verilen kamışlardan yapılan üflemeli bir çalgıdır. Türk sanat müziği ve tasavvuf müziklerinde çalınır. Ney üzerinde 7 delik bulunur. Farklı akort ve boylarda çeşitleri bulunur. Ney dersleri Özel ders olarak verilmektedir.

Kaval Kursu

Kaval, Türk halk müziğinde kullanılan üflemeli bir çalgıdır. Dilli ve dilsiz olmak üzere iki türü vardır. Kaval dersleri özel ders olarak verilir.

Kabak Kemane Kursu

Kabak kemane, yayla çalınan telli bir çalgıdır. Türk halk müziğinin önemli sazlarındandır. Özellikle Ege bölgesi ve Teke yöresinde kullanılır. Kabak kemanenin gövdesi kurutulmuş su kabağından yapılır. İsmini de bu sebeple almıştır. Bazı bölgelerde ağaçtan yapılanlarına da rastlanır. Kabak kemane dersleri özel ders olarak yapılır.

Kursumuzdan kareler
Uzman Öğretmen
Kadromuz

İletişimi yüksek,
konusunda uzman
Ücretsiz Solfej
Dersleri

Ensturuman kursumuza katılan
tüm öğrencilerimize ücretsiz
Meb ve Royal Akademy Sertifikaları
Eğitmenlik yapmak isteyen öğrenciler
için sertifika programları
Konservatuar Hazırlık Kursları
Eğitimimiz sonrası
yüksek oranda yerleşim