SSS

MERAK ETTİKLERİNİZ

Enstrüman almak zorunlu mu?
Enstrüman çalabilmek için sadece ders almak yeterli değildir. Özellikle evde yapılacak günlük çalışmaya ihtiyaç vardır. Bunun için mutlaka öğrencinin kendi enstrümanı olması gerekmektedir.

Enstrümanımı nerden almalıyım?
Kalitesiz enstrüman çalmak öğrenmeyi daha zorlaştırır. Alacağınız enstrümanın kullanışlı ve yeterli olması gerekir. Okulumuzda öğrenciler için üretilen uygun ve kaliteli çalgıların dışında profesyonel çalgılar da satılmaktadır. Öğrenci enstrümanını her hangi bir yerden alması konusunda özgürdür. Fakat alacağı enstrümanın uygunluk durumunu öğretmenine danışmasında fayda vardır.

Ne kadar zamanda öğrenirim?
Enstrümana yeni başlıyorsanız düzenli pratik yaparak, günlük çalışmalarınızı yaparak 2-3 ay içinde kulağınıza hoş gelecek melodileri çalmayı başlarsınız. Bunun için derslere devamsızlık yapmadan gelmek çok önemlidir.

Solfej dersine katılmak şart mı?
Notalar müziğin alfabesidir. Enstrüman çalabilmenin en kolay yolu notaları iyi okumaktan geçer. Bu yüzden solfej derslerimiz çok önemlidir. Cumartesi günleri öğrencilerin seviyelerine göre sınıflar halinde solfej derslerimiz yapılır.

Ders yapılacak gün ve saatini nasıl ayarlıyorsunuz?
Özel derslerimiz hafta içi ve cumartesi günlerinde öğrencilerimizin sorunsuz gelebileceği ve öğretmenlerimizin müsait olma durumlarına göre en uygun şekilde ayarlanır. Grup derslerimiz gruplar için belirlenen saatlerde yapılır.