Müzik Eğitimi

MÜZİK EĞİTİMİ
Sen de yapabilirsin...

Erken Müzik Eğitimi

Eğitimde öğrencilerin araştırmacı bir yapıya sahip olmaları çok önemlidir. Serbest düşünce ve demokrasi sevgisinin aşılandığı ortamlar öğrencilerin kimlik edinmelerine yardımcı olur.
Gerek sanatsal gerekse sosyo-kültürel yapıda belli bir düzeye gelmiş öğrenciler toplumda kendini ifade edebilen bireyler haline gelirler.
Erken yaşlarda çocukların yeteneklerini keşfedip müzik eğitimine katkıda bulunmak için müzik eğitimi programı uygulayan okullarda eğitim görmeleri öğrenciler için özel bir uygulamadır.
Müzik eğitiminin okul öncesi dönemden başlayarak verilmesi öğrencilerin ön hazırlıklı olmaları ve verimli temellerin atılabileceği en uygun dönemdir.
Bir enstrümana başlamak için erken yaşta başlanan müzik eğitimi öğrencilerin algılama, öğrenme, bellekte tutma ve odaklanabilme yeteneklerini de geliştirir.

Enstrüman Çalmanın Faydaları

Bir enstrüman çalmanın insana kattığı o kadar çok şey var ki…

  •  Enstrüman çalan insan sosyalleşir, kendini daha iyi ifade eder, özgüveni artar.
  • Enstrüman çalmak sözcüklerle anlatamayacağımız duygularımızı müzik yoluyla aktarmamıza yardımcı olur.
  • Enstrüman çalmak beynin farklı bölümlerini aynı anda çalıştırır. Analitik düşünmeyi, çok yönlü düşünme becerisini geliştirir. Bu beceriler sayısal derslerde çocukların daha başarılı olmasını sağlar.
  • Enstrüman çalmak disiplinli olmayı ve düzenli çalışmayı gerektirdiği için hayatımızın diğer alanlarında da disiplinli olmamıza yardımcı olur
  • Enstrüman çalmak stresten uzak tutar, ruh sağlığımızı olumlu yönde etkiler.
  • Enstrüman çalmak Konsantrasyonumuzu ve odaklanma süremizi artırır.